رعایت نظم کلید موفقیت در رویداد

توجه ! لطفا توجه فرمایید

ما در حال جابجایی هستیم؛ برای ارتباط با ما با شماره ۴۰۴۸۲۰۱-۰۹۳۵ تماس حاصل فرمایید

دنیای بازاریابی امروز مجموعه ای بسیار گسترده از روش های بازاریابی و تبلیغاتی متنوع و گوناگون را در خود جای داده است که هر یک در جلب نظر مخاطبین مسیری خاص را طی می کنند، اما وجود رقابت سنگین در تمامی عرصه ها باعث شده است که بازاریابی دیگر به آسانی و سهولت گذشته نباشد. اکنون بسیاری از روش های بازاریابی که در گذشته بسیار مورد توجه بودند کارایی خود را از دست داده اند و نه تنها تاثیر مثبت ندارند که گاها تبعات منفی آن بیشتر است.

بروز چنین پدیده هایی در دنیای کسب و کار باعث شد تا متخصصان علم بازاریابی و تبلیغات در جستجوی راه های نوین و تاثیرگذاری بروند که در نفس خود منحصر به فرد، خاص و ریزبینانه هستند. بازاریابی هیچ روشی هر چند به ظاهر کوچک را از قلم نمی اندازد و سعی بر آن دارد تا از همه جوانب بر مخاطبان تاثیر گذاشته و ماندگار شود. در طی سالیان اخیر شاهد به وجود آمدن محصولاتی هستیم که با وجود ظاهر ساده و بی زرق و برقشان بذر تاثیرگذاری مثبت را در ذهن مخاطبان کاشته و پرورش می دهند. یک بج سینه کوچک که بر روی کت مدیر مجموعه قرار دارد، پرچمی که روی میز کارکنان را تزئین کرده است، ظروف و لوازمی که در جهت پذیرایی از ارباب رجوع و بازدیدکنندگان استفاده می شوند همه و همه در کنار یکدیگر یک چیز را در ذهن مخاطب نهادینه می کنند. اینکه ما به جزئیات اهمیت می دهیم، جزئیاتی که تنها در ذهن خواص دارای اهمیت است.

یک نمایشگاه، همایش، کنفرانس، سمینار یا هر رویدادی از این دست راهی است برای برقراری ارتباط با کسانی که می توانند در آینده کاری و پیشرفت کسب و کار مفید و موثر باشند. این رویدادها بستری مناسب را برای تاثیرگذاری مستقیم و ماندگار بر مخاطبان فراهم می کنند که شاید در هیچ شرایط دیگری قابل تکرار نباشد. افرادی که در برگزاری نمایشگاه ها و همایش ها تجربیات موفقیت آمیزی داشته و دارند به خوبی آگاهند که توجه به جزئیات است که می تواند تفاوت ها را رقم بزند و بین یک شرکت و سایر شرکت های رقیب تمایز ایجاد کند. افزایش کیفیت تجربه مخاطب در هر رویدادی کلید موفقیت یک کسب و کار از طریق رویدادهاست. این تجربه مخاطب یا اصطلاحا User Experience همان تفاوت هایی است که شما بین خود و سایر رقبای خود ایجاد می کنید و باید آگاه باشید که این تفاوت ها به وجود نخواهند آمد مگر با نگاه ویژه به جزئیاتی که از چشم سایرین به دور مانده است.

همه می دانند که سهولت آمد و شد، محتوای مناسب و … از موارد کلیدی یک رویداد است اما همه نمی دانند که جزئیات یک رویداد موفق چه می تواند باشد. در یک کلام این راز را برای شما افشاء می کنیم که کلید موفقیت رویداد نظم است. نظم است که می تواند باعث تاثیرگذاری هر چه بیشتر و ماندگارتر بر مخاطبان می گردد. اما این نظم چگونه باید به وجود بیاید؟

برقراری نظم در رویدادها آنچنان که در ذهن به وجود می آید کار دشواری نیست و فقط رعایت چند نکته از چک لیستی که ارائه می شود می تواند کار را به بهترین شکل ممکن تسهیل کند. در چک لیست نظم رویداد همواره به این موارد توجه کنید تا بیشترین کیفیت تجربه مخاطب را به وجود آورید.

اول آنکه پیش از شروع هر رویدادی ثبت نام مخاطبان را انجام داده و مشخصات هر یک از میهمانان را به طور دقیق جمع آوری و ساماندهی کنید. در مرحله بعد برای هر یک از میهمانان کارت بازدید کننده یا آیدی کارت ( ID Card ) تهیه کرده و آنها را به همراه بند گردن آویز در اختیار میهمانان قرار دهید تا هر کسی در محل از پیش تعیین شده بنشیند. سپس بر روی کارت های بازدید کننده یا همان آیدی کارت ها یک QR Code چاپ کرده و لیست کامل QR Code ها را بایگانی کنید تا هر زمان نیاز به اطلاعات شخص خاصی داشتید بتوانید با یک اسکن ساده به آن دسترسی پیدا کنید. در مرحله آخر یک اپراتور پخش گردن آویز و کارت آویز در ورودی نمایشگاه، سمینار یا … قرار داده تا علاوه بر در اختیار گذاشتن بند آویزها، میهمانان را در مسیر صحیح هدایت کند. با رعایت این چهار نکته می توانید از وجود نظم در رفت و آمد میهمانان اطمینان حاصل کنید و علاوه بر آن در جمع آوری اطلاعات مشتریان موفق باشید. به عنوان یک استراتژی تبلیغاتی در انتهای سمینار بندهای آویز و کارت های شناسایی را جمع آوری نکنید تا میهمانان گردن آویزها را همراه خود ببرند. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که میهمانان یک سمینار برای مدت های طولانی گردن آویز و کارت شناسایی خود را نگهداری می کنند که همین عمل ساده می تواند شکلی دیگر از بازاریابی دهان به دهان را به وجود آورد. شاید اشاره ای مختصر یا نشان دادن بند آویز نمایشگاه شما از طرف شخصی به یکی از همکارانش بتواند دریچه ای جهت همکاری با دیگران باشد.