انواع گردن آویزهای تبلیغاتی

توجه ! لطفا توجه فرمایید

ما در حال جابجایی هستیم؛ برای ارتباط با ما با شماره ۴۰۴۸۲۰۱-۰۹۳۵ تماس حاصل فرمایید

بند آویز گردنی، کارت آویز نمایشگاهی، گردن آویز تبلیغاتی و … هر کدام نام هایی است که برای Lanyard یا اصطلاح صحیح آن در فارسی که بند گردن آویز نام دارد استفاده می شوند. این محصول منحصر به فرد که شیوه ای نوین و جذاب در تبلیغات رویدادهایی همچون نمایشگاه، سمینار، کنفرانس، همایش و … است از جمله المان های تبلیغاتی ای است که می تواند علاوه بر مزیت های بازاریابی و تبلیغاتی در جهت نیل به برگزاری هر چه بهتر رویداد کمک کند. در صورتی که این سوال برای شما پیش می آید که یک گردن آویز چگونه می تواند در برپایی بهتر یک رویداد مفید باشد پیشنهاد می کنیم که مطلب ” رعایت نظم کلید موفقیت در رویداد ” را مطالعه فرمایید. اما در این مطلب قصد داریم که اطلاعات تخصصی و مورد نیاز را برای شناخت انواع گوناگون این محصول تشریح نماییم.

بند آویز نمایشگاهی که در کشورهای پیشرفته همواره از جمله موارد الزامی در برگزاری نمایشگاه ها و رویدادهای گوناگون است دارای ۴ نوع پرمصرف است. این چهار نوع هر کدام دارای جنس و مشخصات مخصوص به خود هستند. نوع اول آن بند ساتین ( Satin ) است که بسیاری آن را به اشتباه ساتن تلفظ می کنند. ساتن که پارچه ای بسیار مشابه با ساتین است دارای بافت ریز و نرم است اما ساتین نوعی نخ است که از آن برای بافت بند یا نوارهای پارچه ای استفاده می شود و دارای سطح دندانه دندانه یا به اصطلاح امباس ( Emboss ) است که مقاومت بالایی در مقابل کشش دارد و از همین رو در تولید بند گردنی و گردن آویز از آن استفاده می شود. کیفیت این بندها در سطح متوسطی قرار دارند و از آنجا که دارای قیمت مقرون به صرفه ای هستند معمولا در تولید گردن آویزهای ساده در رنگ های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. تنوع رنگ، قیمت مناسب و ماندگاری بالا از جمله مواردیست که بندهای ساتین را مورد توجه نموده است.

نوع دومی که در تولید بند گردنی از آن به فراوانی استفاده می شود بندهای نایلونی ( Nylon ) یا پلی استر هستند. این بندها دارای ضخامتی پایین و وزنی بسیار سبک هستند و معمولا دارای سطحی بسیار صاف هستند. اطراف این بند به دلیل نبود تار و پود در آن با استفاده از حرارت بسته می شود و از این رو در صورتی که هنگام استفاده با پوست تماس مستقیم داشته باشد باعث ایجاد التهاب در ناحیه گردن می شود. گردن آویزهای تولید شده با استفاده از این جنس بیشتر برای مواردی که تیراژ بالا و مدت زمان استفاده از بند گردنی کوتاه است همچون همایش های عمومی مورد مصرف هستند. این محصول ارزان ترین نوع گردن آویز و برای تیراژهای بسیار بالا مناسب است.

نوع سوم بندهای آویز که از کیفیت قابل قبولی هم برخوردار است بند ترویراست. این بندها با استفاده از نخ های ترویرا آماده می شوند و از مقاومت بسیار بالا در کنار کیفیت مناسب برخوردار هستند. بندهای ترویرا در ابعاد گوناگون و تنوع رنگی بسیار زیاد قابل دسترس هستند و از نظر قیمت نیز در رنج مناسبی قرار دارند. کیفیت چاپ این جنس نیز بسیار مناسب است و چاپی که بر روی ترویرا قرار می گیرد به هیچ وجه از بین نمی رود و کاملا ماندگار است.

اما نوع چهارم و بهترین نوع بند از نظر کیفیت و دوام بندهای آویز ابریشمی هستند. البته بر خلاف تصور عموم این بند از نخ ابریشم تولید نمی شود و صرفا اصطلاحی است که برای آن به کار برده می شود. این بندها نیز از نوعی نخ پلی آمید بسیار باکیفیت و ضخامت بالا تهیه می شوند که به دلیل بافت بسیار ریز و فشرده آن دارای سطح بسیار صاف و صیغلی هستند و از نظر مقاومت در برابر کشش فوق العاده هستند. کیفیت چاپ روی بندهای آویز ابریشمی فوق العاده بالاست و می توان ادعا کرد که در صورت استفاده از متریال مناسب در چاپ می توان بالاترین کیفیت چاپ را بر روی این نوع از بندها تجربه کرد. ماندگاری چاپ بر روی بندهای آویز ابریشمی دائمی است و این بندها تحت هیچ شرایطی حتی شستشو با محلول هایی همچون وایتکس یا بنزین نیز چاپ خود را از دست نمی دهند. هر چند که به لحاظ هزینه این بندها بالاترین قیمت را در میان سایر گردن آویزها دارند اما به لحاظ کیفیت، دوام و ماندگاری چاپ هیچ یک از سایر گردن آویزها قابل مقایسه با بند آویزهای ابریشمی نیستند.